- Głogów, ul. Św. Mikołaja 4
- 76 72 72 666 lub 510 292 410
Wybierz przynajmniej jedną kategorię,
a następnie kliknij szukaj
Wyszukaj po słowie kluczowym
20zł
Odbierz kupon
Laser pracujący w trybie Q-Switch, Nd-YAG, o długości fali 1064nm i 532 nm. jest urządzeniem pozwalającym na usuwanie tatuażu bez uszkodzenia skóry i związanym z tym ryzykiem powstania zmian bliznowatych. Skuteczne laserowe usuwanie tatuażu wiąże się z wprowadzeniem do terapii laserowej specyficznej funkcji Q-Switch. Istotą tego systemu jest zastosowanie bardzo krótkiego impulsu, o dużej energii. W naszym gabinecie testy laserowe i konsultacje są bezpłatne.
1. Zastosowanie bardzo krótkiego impulsu powoduje, że ogrzanie tkanek otaczających jest znikome i nie dochodzi do ich termicznego uszkodzenia. Po zakończonej terapii struktura skóry nie ulega zmianie, nie występują blizny, przebarwienia czy odbarwienia.
2. Wiązka laserowa powoduje rozbicie barwnika na drobne cząstki. W ciągu około 20 minut po zabiegu cząsteczki barwnika ulegaja odparowaniu, w efekcie czego tatuaż się rozjaśnia. Podczas kolejnych tygodni pozostały rozdrobniony barwnik ulega procesowi fagocytozy (skutkuje to dalszym rozjaśnieniem tatuażu)
3. Z każdym zabiegiem barwnik ulega stopniowemu usunięciu z wierzchnich warstw skóry, a tatuaż staje się coraz jaśniejszy.
4. Efekt zabiegu uzależniony jest od ilości barwnika w skórze. Im ciemniejszy tatuaż, tym więcej zabiegów potrzebnych do jego usunięcia.
5. W początkowym etapie terapii zabiegi wykonuje się w odstępach około 8 tygodniowych. W dalszym etapie odstępy między zabiegami ulegają wydłużeniu.
6. Za pomocą lasera możemy usunąć tatuaż w kolorze ciemnym (czarny, szaro-granatowy, grafitowy, szary, ciemno-brunatny itp) oraz tatuaż w kolorze czerwonym. Usunięcie barwników jasnych (żółty, biały, pomarańczowy itp.) nie jest możliwe.
7. Po zabiegu obserwuje się najczęściej obrzęk i zaczerwienienie poddawanej zabiegowi skóry, które ustępują po kilku godzinach. W niektórych przypadkach dochodzi do powstania niewielkich wybroczyn pod tatuażem, które ulegają samoistnemu wchłonięciu. Mogą się też wytworzyć w wyniku zabiegu niewielkie strupki, bowiem gwałtowna emisja promieniowania powoduje uszkodzenie naskórka.
8. Jeśli barwnik znajduje się bardzo głęboko nie zawsze całkowite usunięcie tatuażu jest możliwe. Pod wpływem promienia laserowego w niektórych przypadkach barwnik może zmienić kolor. Uzasadnia to celowość wykonania zabiegu próbnego.
9. Osobnicze różnice w reakcji na określone promieniowanie laserowe uzasadniają poprzedzenie pierwszego zabiegu testem laserowym.